Kādi ir pazīmes, ka ir laiks apmeklēt autoservisu?

Vienai no svarīgākajām lietām, lai nodrošinātu auto uzticamību un izturību, ir regulāras apkopes un remonti, kad nepieciešams. Bet kā saprast, ka ir pienācis laiks apmeklēt autoservisu?

Ja auto izdod dīvainus skaņas, vibrē, nejūtas stabili uz ceļa, deg viena no signalizācijas lampām, ir laiks sākt domāt par apmeklējumu autoservisā. Lielākoties, ja kāda no šīm pazīmēm parādās, tās norāda uz problēmām, kas tikai pasliktināsies laika gaitā, ja neņemsiet vērā savu auto.

Varbūt jums ir ierobežota zināšanas par mehāniku jomu, lai pašam vai nu noteikt problēmu, vai atrisināt to. Šajā gadījumā, apmeklēt autoservisu ir vēl neapšaubāmākais risinājums. Ja negrūti noteikt, ka kāda problēma pastāv, lai palīdzētu izvairīties no vēl lielākām problēmām, augstāka izmaksām un veselības riskiem.

Apmīļotais auto

Vēlme, lai auto būtu vienmēr perfektā stāvoklī, ir saprotama lielākai daļai autovadītāju. Uzņemoties atbildību par savu transportlīdzekli, ir vērts būt uzmanīgam, lai nepalaistu garām nepieciešamo brīdi, kad ir jāvēršas autoservisā.

Viens no galvenajiem iemesliem doties autoservisā ir drošība. Ja pamanāt jebkādas neatbilstības vai negadījumus jūsu automašīnai, piemēram, dūmu rašanos, palēninātu vai neskatītu dzinēja darbību, bremžu darbības pasliktināšanos un citi simptomi – šiem jābūt signāliem, ka ir nepieciešama sekojoša apmeklējums autoservisā.

Otrs iemesls, kāpēc auto vajadzētu līdzēt regulāri, ir tā vieglāka iegāde tālāk. Labs auto stāvoklis projām ar periodiskām apkopēm ir būtisks pirktājā pretrunas likvidēšanai, kas ir lielisks ieguvums jūsu sīkajiem auļiem.

Tāpēc katrs automašīnas īpašnieks, kurš ciena savu automobiļu, uzmanīgi vēro tā darbības procesu. Izvēroties apmeklēt autoservisu, jūs varēsiet nodrošināt savu auto pareizu darbību un saglabāt tā izskatu.

Ļaudis varētu domāt, ka vienreizējs apmeklējums autoservisā ir pietiekami, lai automašīna būtu ārēji tīra un dzinējs darbotos kā plānots – taču tas ne vienmēr ir šādi. Tāpēc ieteicams regulāri pārbaudīt savu auto un veikt nepieciešamas apkopes, lai braukšana būtu droša un auto kopējais izmantošanas ilgums būtu ilgāks.

 • Iemācieties saskatīt pazīmes un izvairieties no nopietnām problēmām.
 • Atcerieties, ja vēlaties saglabāt savu auto nodiluma un nolietojuma pakāpi – pievērsieties tā apkopei un regulāri apmeklējiet autoservisu.
 • Neaizmirstiet spēlēt to droši un redzēt ilgu laika garumā

Trokšņaina darbība

Ja jūsu automašīnas darbība kļūst trokšņaina, tas var būt satraucoši. Trokšņi var norādīt uz problēmu, kas var būt gan neliela, gan nopietna. Tāpēc svarīgi sekojoši pazīt, kad jūsu automašīna ražo trokšņus:

 • Brāzmas un griešanas trokšņi, kas rodas, kad stūre tiek pagriezta.
 • Strāvojošs vai sūkšanas trokšņi, kas rodas, kad ieslēdzat motoru vai, kad to izslēdzat.
 • Motora trokšņi, kas izskan, kad automašīna strādā. Šie trokšņi var būt tādi kā jūtība, pulsējoši, kūkojoši vai lēni un melodiski.
 • Bremzēšanas trokšņi, kas rodas, kad bremzējat automašīnu. Šie trokšņi var būt berzējoši, slīpējoši, skaļi vai miecējoši.

Ja jūsu automašīna sāk izskanēt pēkšņi un neparasti trokšņus, tad tas ir skaidrs signāls, ka ir laiks apmeklēt autoservisu. Ja trokšņi nav pastāvīgi, bet tikai laika pa laikam parādās, tad jūs varat uzraudzīt to stāvokli, protams, zinot, kad jums jāmeklē palīdzība, ja situācija pasliktinās.

Brāķa gaismas

Viens no galvenajiem iemesliem apmeklēt autoservisu ir, ja uz jūsu auto panelī parādās brāķa gaismas. Brāķa gaismas ir daudzfunkcionālas, un katrs uz degšanas gaismas atzīmējums norāda uz konkrētu problēmu. Piemēram, ja degšanas gaismas uzliesmo vienreiz un pēc tam pazūd, tas var norādīt uz problēmām ar degvielas sistēmu vai izplūdes sistēmu. Bet ja degšanas gaismas uzliesmo bieži un nemaz nepazūd, tas var norādīt uz nopietnāku problēmu, piemēram, ar dzinēju vai elektrosistēmu.

Ja zem riteņbraukšanas gaismas uzliesmo ABS gaismas, tas nozīmē, ka ABS (pretbloķēšanas bremžu sistēma) nav darbības stāvoklī. Tas varētu būt saistīts ar dažādām problēmām, piemēram, ar ABS sensoriem, hidrauliskām bremžu līnijām vai bremžu regulēšanas datoru.

Ja jūsu auto panelī uzliesmo eļļas spiediena gaismas, tas nozīmē, ka jums būtu jāpārbauda eļļasniveli. Zems eļļas līmenis var novest pie nopietnām problēmām ar dzinēju, tāpēc ir svarīgi to pārbaudīt un uzpildīt savlaicīgi.

Ja jums ir priekšējie vai aizmugurējie lukturi, kas nedarbojas pareizi, tas var norādīt uz bojātu spuldzi vai elektrisko problēmu. Nekorekti darbojošie lukturi nav tikai bīstami, bet arī likumīgi nepareizs, tāpēc pārbaudiet tos un nomainiet bojāto spuldzi, ja tas ir nepieciešams.

 • Savlaicīgs reaģējums uz brāķa gaismām var novērst nopietnas problēmas un novērst dārgu remontu.
 • Ignorējot brāķa gaismas, jūs riskējat ar nopietnām problēmām ar dzinēju, bremzēm, elektroniku un citām sistēmām.
 • Ja jums rodas kādas brāķa gaismas, apmeklējiet autoservisu, lai novērstu problēmas un nodrošinātu optimālu darbību un drošību.

Krāšņi signāli

Kad automašīna sūta pazīmes, ka ir kāda problēma, taču nezinām, vai jādodas uz autoservisu, viens no redzamākajiem un skaļākajiem signāliem ir “CHECK ENGINE” brīdinājuma gaismiņa ieslēgšanās instrumentu panelī. Tas norāda uz problēmām ar dzinējpārvaldes sistēmu un iesaka, ka auto ir jāpārbauda.

Citi iespējamie pazīmes, ka ir laiks apmeklēt autoservisu, ir kāda cita brīdinājuma gaismiņa ieslēgšanās, aizdegšanās vai ķermeņa trokšņi, neparasti vibrācijas vai cits uzvedības maiņa. Jūs varat arī pamanīt smirdošus dūmus, neiekļaut citas automašīnas, sajūtat to, ka stūre ir grūti vadāma vai ka bremžu pedālis atsakās spiest.

Ja Jums ir šaubas, nekavējoties iesakam sazināties ar autoservisu un iegūt konsultācijas. Neatliekot līdzekļi jūsu transportlīdzekļa apkopei var izraisīt lielākas problēmas un radīt nevajadzīgu risku jūsu drošībai un citu braucēju drošībai uz ceļiem.

Eļļas trūkums

Ja auto eļļas līmenis ir zems, tas ir acīmredzams iemesls apmeklēt autoservisu.

Pārbaudiet eļļas līmeni regulāri, jo tas ir vitāli svarīgi atbilstošai motoru darbībai un ilgmūžībai. Eļļa nodrošina smērvielu un dzesēšanas funkciju.

Ja eļļas trūkums rodas bieži, tas var nozīmēt eļļas noplūdi, kas var būt bīstams un novest pie nopietnām problēmām. Pat ja eļļas līmenis ir zems, tas var būt iemesls, ka jums nepieciešams eļļas aizpildīt mērenībā, lai izvairītos no turpmākām problēmām un bojājumiem.

 • Ja motoru nospiež pastāvīgi brīdinājumu vai signāls;
 • ja redzat “eļļas spiediena signālu” vai “eļļas spiediena lampiņu”;
 • ja pamanāt, ka automašīnas izplūdes gaisma smaržo pēc eļļas vai tā ir apgūta ar eļļu, tad pirmā lieta, ko jādara, ir pārbaudīt eļļas līmeni.

Ja visi šie simptomi ir klātesoši, sazinieties ar autoservisu, lai iegūtu konsultāciju un palīdzību, lai izvairītos no vēl lielākas kaitējuma jūsu automašīnai.

Brēka dzinējs

Brēka dzinējs ir viens no biežākajiem simptomiem, kas norāda uz nepieciešamību apmeklēt autoservisu. Ja tev ir nepatīkami skaņas, kad bremzē, tad tas var būt signāls, ka bremžu dzinējā ir kādi defekti.

Brēka dzinējs arī var rasties, ja bremžu šķidruma līmenis ir zems vai pastāv uzkrātais gaisa burbulis. Tas var izraisīt nepietiekamu bremšu jaudu un noved pie neprognozējamām un bīstamām situācijām uz ceļa.

Tādējādi, ja bremzēšanas skaņas kļūst skaļākas un nepatīkamākas, vai bremzēšanas spēks samazinās, nevilcinies apmeklēt autoservisu, lai pārliecinātos par savas drošības iemācību uz ceļa.

Slikta degviela

Slikta degviela var izraisīt dažādas problēmas automašīnā. Ja degviela satur kādu svešķermeni, tas var aizsprostot degvielas filtru un tādējādi samazināt degvielas plūsmu motorā. Tas noved pie sliktas izdalīšanās, nespējas paātrināt un sliktas ekonomikas.

Ja degviela ir piesārņota ar piemaisījumiem, piemēram, ūdeni vai putekļiem, var rasties problēmas ar motoru. Degvielas piemaisījumi var bloķēt degvielas caurules un sadegšanu, izraisot motoru nespējīgu darboties, sliktu akcelerāciju un zemu jaudu.

 • Ja sajūtat dīvainas smaržas degvielas zondē, tas var būt pazīme par piesārņotu degvielu.
 • Ja dzirdat trīcējumus, ko rada automašīnas dzinējs, var rasties problēmas ar sadegšanas spēju, kas var liecināt par slikto degvielu.
 • Zemā IQ vērtības var nozīmēt, ka degviela satur piesārņojumu, kas ietekmē degvielas kvalitāti.

Tāpēc, ja jums ir aizdomas par slikto degvielu, Jums jādodas uz autoservisu, lai pārbaudītu automašīnas motoru un notīrītu to no starta līdz beigām. Tas palīdzēs novērst sliktas degvielas radītās problēmas un saglabāt automašīnas optimālo veiktspēju.

Kiparis auto

Kiparis auto ir viena no vadošajām autoservisu ķēdēm Latvijā, kuru bieži izvēlas automašīnu īpašnieki, lai uzticētu savu transportlīdzekli profesionāļu rokās. Kiparis auto piedāvā daudzveidīgu servisu klāstu, kas ietver gan regulāru tehnisko apskati, gan diagnosticēšanu un remontu.

Kiparis auto veic:

 • mototehnisko prakšanu
 • gaisa kondicionētāju uzpildi un diagnostiku
 • sistēmu un informācijas izlasīšanu un tālāku analīzi

Kiparis auto ir zināms arī ar savu pieeju klientiem – katram automašīnu īpašniekam tiek sniegta individuāla pieeja un sniegts skaidrs paskaidrojums par veiktajiem darbiem. Savukārt, lai uzlabotu klientu pieredzi, Kiparis auto piedāvā pieņemt automašīnas korporatīvajiem klientiem, kas tiek saistīti ar ātogājiena flotes uzturēšanu un remontu.

Kiparis auto apkalpo dažādu marku automašīnas:

 1. Audi
 2. BMW
 3. Mercedes-Benz
 4. Volkswagen
 5. un citus

Kiparis auto autoservis ir pieejams Rīgā, Jelgavā, Siguldā, Ventspilī, Kuldīgā, Daugavpilī, Koknesē, Saldū, Limbažos un Līvānos. Tāpat savu klientu attiecības Kiparis auto papildina ar klientu vērtēšanas programmu, kas atvieglo sadarbību un palīdz uzlabot Kiparis auto autoservisa pakalpojumus.

Komentēt